Ново
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-787 Бела ацетална пластична лента, 1/32 Висина, 2-1/2 ширина, 12 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-787 Бела ацетална пластична лента, 1/32 Висина, 2-1/2 ширина, 12 должина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 200.32

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/32 "; толеранција на дебелина : (-0"-+0.002 "); ширина : 2-1/2"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добро; јачина на удар : 1,1 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 Hb. Облик : бар; материјал : ацетал кополимер; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/32 "; Толеранција на дебелина : (-0 " - +0.002"); Ширина : 2-1/2 "; толеранција на ширина : (-0.25"-+0.25 "); должина : 12"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : бела; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 9.100 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 1,1 стапки - lbs ./in.; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0.0022; Оценка на апсорпција на вода : Добро; Цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / cu. во.; Температурен опсег : -50 ° до 180 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB.

За стоката

Слична стока во категоријата

Нашата подлога за мрена не се превртува преку решетките за време на тренинзите или сте на машина за скво

Оксфордска ткаенина, ППЦ, сунѓер Фитнес обвивка Лесна за инсталирање, подлогата нема или да се тркала од

Дебелина : 1 / 2 инчи Должина : 36 инчи Материјал Тип : 304 Општа Намена Нерѓосувачки Челик Заврши : Неполиран (

Изработени од квалитетна мека пластика Пакет карактеристики гори асортиман на обликувани пластични чо

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранц

30" бар со 2 подвижни пена круга Идеален за оние со ограничувања на силата 30" бар со 2 подвижни пена круга...

Озонскиот Крем и Сапунот за Лице се основата на дермокозметичките протоколи на ОЗОЛАБС...

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Цена За : Секој Материјал : Стандарди Од Нерѓосувачки Челик : АСТМ А240 И А480 Толеранција На Дебелина : +0.050 /

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : Акрилно лепило...

Должина : 1 инч Ширина / Дебелина : 2 инчи х 1 / 8 инчи Тип На Материјал : 6061 Алуминиум За Општа Намена, Екструд

Powerlifting Barbell без камшик Бар Мјлинир е направен да носи максимален товар на тежина од 1800 фунти Нема да се н

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 11 / 4 "; толеран�

Облик : Бар; Материјал : ABS; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранција на дебел

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 21 / 2 "; толеран�

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранц

®Тивка РОТАЦИЈАдодека четири лежишта со игли овозможуваат непречено вртење на ракавите, обезбедуваат �

Направено од гумен материјал со одличен квалитет, кој има доказ со голема јачина, не е лесен за деформир�

Облик : Бар; Материјал : ekиркаат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранција на

Делот од производот што го добивте е расклопен, ве молиме соберете според сликата Компонентите може да �

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толеранциј

Висока Јачина, Лесно Заварена или Обработена Тип на материјал : 6061 алуминиум за општа намена Дебелина : 1

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толер

Scroll