Ново
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ABS-145 ABS пластична лента, 1/2 висина, 3 ширина, 24 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ABS-145 ABS пластична лента, 1/2 висина, 3 ширина, 24 должина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Облик : Бар; Материјал : ABS; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/2 "; толеранција на дебелина : (-0.028" - +0 "); ширина : 3"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : беж; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 6.200 psi; оценка на јачината на затегнување : добро; јачина на удар : 5,6 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фриктон : 0,5; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0,004; оценка за апсорпција на вода : сиромашна; цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / ку. до 190 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 Hb. Облик : бар; материјал : ABS; ABS : Стандард; Тип на поддршка : Обичен. Дебелина : 1/2 “; Толеранција на дебелина : (-0.028 " - +0"); Ширина : 3 "; толеранција на ширина : (-0.25" - +0.25 "); должина : 24"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : беж; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 6.200 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 5,6 стапки - lbs ./in.; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фректон : 0,5; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0,004; Оценка на апсорпција на вода : сиромашен; Цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / cu. во.; Опсег на температура : -40 ° до 190 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB. АБС има одлична јачина на влијание да издржи штрајкови и шокови. Исто така е лесно да се термоформ. Овој производ е произведен во Кина. Дебелина : 1/2 "; толеранција на дебелина : (-0.028" - +0 "); ширина : 3"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : беж; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 6.200 psi; оценка на јачината на затегнување : добро; јачина на удар : 5,6 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : Добро. Коефициент на Фриктон : 0,5; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0,004; оценка за апсорпција на вода : сиромашна; цврстина : Роквел R105. Густина : 0,038 фунти / ку. до 190 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 HB.

За стоката

Слична стока во категоријата

Висока Јачина, Лесно Заварена или Обработена Тип на материјал : 6061 алуминиум за општа намена Дебелина : 1

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранц

6061 алуминиумот е лесна алуминиумска легура за општа намена која лесно може да се обработи или завари...

Powerlifting Barbell без камшик Бар Мјлинир е направен да носи максимален товар на тежина од 1800 фунти Нема да се н

Озонскиот Крем и Сапунот за Лице се основата на дермокозметичките протоколи на ОЗОЛАБС...

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранција на дебе�

Дебелина : 1 / 2 инчи Должина : 36 инчи Материјал Тип : 304 Општа Намена Нерѓосувачки Челик Заврши : Неполиран (

Подлогата за мрена Nealfit е изработена од надградена и задебелена гумена пена со висока густина, дебела до

Должина : 1 инч Ширина / Дебелина : 2 инчи х 1 / 8 инчи Тип На Материјал : 6061 Алуминиум За Општа Намена, Екструд

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранц

Скамосјато Усвоен од висококвалитетен материјал, тој е издржлив и долготраен за употреба Обуката со пр�

Мазна завршница Делрин материјал Боја : Бела Мерки на лентата со должина од 1 „ширина од 13 / 4“ дебела...

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толер

? МАТЕРИЈАЛ со ВИСОКА ГУСТИНА подлогата за вратот Со мрена Тојаер е конструирана со материјал со висока

Спецификации : Димензии50 "L x 23" W x 6 1 / 2 "H Вкупна хексадецимална тежина22 lb Дополнет дијаметар на ракав за ч�

Оксфордска ткаенина, ППЦ, сунѓер Фитнес обвивка Лесна за инсталирање, подлогата нема или да се тркала од

Барови за тежина на мочуриштата за кревање на нозете за кревање жени мртви лифт бар за сила за влечење б�

Овозможува соодветна форма на сквотови и ланги w / удобност за горниот и долниот дел на грбот и абдоменот

Изработени од квалитетна мека пластика Пакет карактеристики гори асортиман на обликувани пластични чо

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 21 / 2 "; толеран�

Цена За : Секој Материјал : Стандарди Од Нерѓосувачки Челик : АСТМ А240 И А480 Толеранција На Дебелина : +0.050 /

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; тол

●Големина 3 "(80мм) Х 3"(80мм) € 1 / 4"(6мм), 13" Должина ●Материјал●нашиот алуминиумски агол е направен од 6061 ка�

Облик : Бар; Материјал : ПВЦ тип 1; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранција н�

Scroll