Ново
N/A LED лента за светло SMD 3014 Водоотпорен IP67 IP68 Топло бело сино јаже на отворено со лента за затемнување на приклучокот за напојување

N/A LED лента за светло SMD 3014 Водоотпорен IP67 IP68 Топло бело сино јаже на отворено со лента за затемнување на приклучокот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2107.04

Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци. Осветлете ги разнобојните животни хотели за украсување, театри, клубови, трговски центри, фестивали и претстави. Архитектонско декоративно осветлување, свод, крошна и осветлување на работ на мостот, безбедносно осветлување и итни случаи. Опширно се применува во осветлувањето на задникот за букви, сокриено осветлување и осветлување на знаци за рекламирање. Применливо за декорација на модели на автомобили и авиони, осветлување на контура или граница. Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци. Осветлете ги разнобојните животни хотели за украсување, театри, клубови, трговски центри, фестивали и претстави. Архитектонско декоративно осветлување, свод, крошна и осветлување на работ на мостот, безбедносно осветлување и итни случаи. Опширно се применува во осветлувањето на задникот за букви, сокриено осветлување и осветлување на знаци за рекламирање. Применливо за декорација на модели на автомобили и авиони, осветлување на контура или граница. Тип на LED : SMD 3014 SMD затемнета LED лента PCB Ширина : 6mm Големина : W10mm x T 7mm емитирана боја : бела / топла бела / блудена количина : 120 LED диоди / мерач Стапка на заштита : Водоотпорна IP67 / IP68 Работна температура : -20 ~ 60 степени за пакување Вклучен : 1Сетс* Според колку метар избирате можете да го користите за украсување на вашата куќа и да го прославите фестивалот во атмосфера.

За стоката

Слична стока во категоријата

Ве молиме, дозволете ги отстапувањата со мала големина заради мерење на човекот Поради ефектот на светл

【Self DIY】 LED неонското јаже, можете да го направите во која било шема што ја сакате Можете да додадете заба

【Супер светла и мека светлина】 LED светлото на LED неонското јаже е составено со 600 SMD2835 LED диоди што е рамн�

【Ве молиме, забележете : светлото на лентата е затемнето Како и да е, потребниот затемнувач не е вклучен.

5парчиња I Type 4pin конектори за спојување за AC110120 V 10*20mm RGB боја што се менува LED неонски светла за јаже...

1) Промена на бојата на RGB 2) влез DC24 V, исклучен трансформатор 3) Пакет : 5 Meters = 16.4ft = една ролна...

[Флексибилна и сечење] Електролуминисцентната жица е флексибилна и сечење, многу лесна за свиткување во

Супер светла, ул наведена Оваа топла бела (3000k) LED светло на ЛЕР има голема светлечка ефикасност и безбедн

Идеално за Cove, Pelmet, полица или осветлување на гардероба или во комерцијални апликации, дисплеи на произв

【Безбедни и лесни за употреба】 ETLсписок со висококвалитетни LED неонски јаже светла со споен кабел за на

Паметна технологија во прогресијата на светот на светилниците 16 милиони комбо во боја Апликација / дале

【Осветлете го вашиот хардвер Флексибилни розови светла со розова лента, неонската обвивка создава маз

Даерга заштеда / ниска топлина Пристете за : Сцена на пејзаж / Архитектонско осветлување / Сцена на прика�

Супер светла LED светлина што работи со ниска температура Целата светлина се шири и целосно мазна, светле

Користете супер осветленост LED како извор на светлина Флексибилен и може да се фиксира на нерамна површ�

LED ленти светла Пакет : 1 ролна5 M 24 V невода со вода FLED флексибилно светло на ленти LED диоди со висок квалит�

Топло бела Јаже светлина 18 'spool 10мм во дијаметар растојание на секои 1 "помеѓу оловните светла троши до...

Боја : RGB+топло бело (18 LM / LED) LED количина : 60 LEDS / m, 300 LEDS / ROLL (150 парчиња RGB LED и 150 парчиња топло бело LED)...

Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци Осветлете ги

Апликации : Две сета 9,8 метри LED ленти со напојување со батерија го украсуваат вашиот затворен и отворен �

Флексибилната карактеристика овозможува да се свитка се вклопува подобро со предметот да се украси...

Ако немате, ве молиме купете го напојувањето со електрична енергија од 12 V 5 A одделно за да ја добиете ова

1) Промена на бојата на RGB : Може да добиете над 16 милиони бои од овие LED ленти, направете ја вашата куќа шар

Вкупната должина е 4m / 13 【LED лента водоотпорна】 Батеријата управувана со LED ленти светла покриени со сил

Тела за светло на црна гроздобер Четири светла Урбан стил Црна метална завршница Тип на сијалица : сијал

Scroll