Ново
N/A LED лента за светло SMD 3014 Водоотпорен IP67 IP68 Топло бело сино јаже на отворено со лента за затемнување на приклучокот за напојување

N/A LED лента за светло SMD 3014 Водоотпорен IP67 IP68 Топло бело сино јаже на отворено со лента за затемнување на приклучокот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2107.04

Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци. Осветлете ги разнобојните животни хотели за украсување, театри, клубови, трговски центри, фестивали и претстави. Архитектонско декоративно осветлување, свод, крошна и осветлување на работ на мостот, безбедносно осветлување и итни случаи. Опширно се применува во осветлувањето на задникот за букви, сокриено осветлување и осветлување на знаци за рекламирање. Применливо за декорација на модели на автомобили и авиони, осветлување на контура или граница. Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци. Осветлете ги разнобојните животни хотели за украсување, театри, клубови, трговски центри, фестивали и претстави. Архитектонско декоративно осветлување, свод, крошна и осветлување на работ на мостот, безбедносно осветлување и итни случаи. Опширно се применува во осветлувањето на задникот за букви, сокриено осветлување и осветлување на знаци за рекламирање. Применливо за декорација на модели на автомобили и авиони, осветлување на контура или граница. Тип на LED : SMD 3014 SMD затемнета LED лента PCB Ширина : 6mm Големина : W10mm x T 7mm емитирана боја : бела / топла бела / блудена количина : 120 LED диоди / мерач Стапка на заштита : Водоотпорна IP67 / IP68 Работна температура : -20 ~ 60 степени за пакување Вклучен : 1Сетс* Според колку метар избирате можете да го користите за украсување на вашата куќа и да го прославите фестивалот во атмосфера.

За стоката

Слична стока во категоријата

Најголем на пазарот : Доставува постабилна и интензивна боја од другите жици на ЕЛ Понудете 360 степени н�

1 Ниска потрошувачка на енергија, суперсветла, но работи со ниска температура 2 Целата светлина се шири и

1) Промена на бојата на RGB 2) влез DC24 V, исклучен трансформатор 3) Пакет : 5 Meters = 16.4ft = една ролна...

【Ве молиме, забележете : светлото на лентата е затемнето Како и да е, потребниот затемнувач не е вклучен.

Kertme AC110120 V Нов тип Неон LED светло е замена за традиционалното неонско осветлување на структурното прегле

Без жици или лемење, можете да го поврзете кабелот за напојување со нашите светла за ленти, а потоа да го

Design Дизајн на безбедност】 30 LEDS приклучок за светло на кабелот со вграден осигурувач за да се заштити св�

Апликации : Две сета 9,8 метри LED ленти со напојување со батерија го украсуваат вашиот затворен и отворен �

Користете супер осветленост LED како извор на светлина Флексибилен и може да се фиксира на нерамна површ�

5парчиња I Type 4pin конектори за спојување за AC110120 V 10*20mm RGB боја што се менува LED неонски светла за јаже...

Агол на светлосен зрак : 120 степени Сертификати : CE, ROHS, UL компонента препознаена, UL Standard 2108 Тип на врска : в

Топло бела Јаже светлина 18 'spool 10мм во дијаметар растојание на секои 1 "помеѓу оловните светла троши до...

Флексибилност : LED лента со должина на светло од 50 стапки / 15м, многу лесно да се свиткаат во какви било фо�

Различни сценарија : Со својата силна лепила за поддршка, лесно ги украсувате спалните соби, ходниците, �

【Дизајн на сечење】 Неон Флекс лента светлина може да се намали (ознака за сечење на 2,5 см / 0,98 инчи) без д�

1) Промена на бојата на RGB : Може да добиете над 16 милиони бои од овие LED ленти, направете ја вашата куќа шар

【Self DIY】 LED неонското јаже, можете да го направите во која било шема што ја сакате Можете да додадете заба

Боја : RGB+топло бело (18 LM / LED) LED количина : 60 LEDS / m, 300 LEDS / ROLL (150 парчиња RGB LED и 150 парчиња топло бело LED)...

? 【Уживајте во забавно чувство】 : Поставување на забавно расположение и уживајте во пријатното топло б�

WS2811 LED Neon Strip : Во споредба со обичните LED ленти, оваа неонска лента има дебел и флексибилен силиконски ра

Осветли разнобоен домашен живот, светла за домаќинства за ходници, скали, патеки, прозорци Осветлете ги

Scroll