Ново
Мистикс Лондон | Спиење помага во мешавина на есенцијално масло - 50мл - чисто

Мистикс Лондон | Спиење помага во мешавина на есенцијално масло - 50мл - чисто

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 367.20

Спиење помага во мешавина на есенцијално масло. Мешан со најрелаксираните и смирувачки есенцијални масла во природата, мешавината за помагање на спиењето ви помага да најдете повторн сон и слатки соништа. Бидете добри со себе и оставете ја оваа небесна мешавина да работи со холистичка магија на телото, умот и духот. Состојки : лаванда (lavandula angustifolia), лимон (Citrus limonum), Marjoram (Origanum marjorana) и камилица (Anthemis nobilis). Никогаш не користете чисти масла на кожата без да разредувате, никогаш не користете внатрешно, држете се подалеку од деца и очи, секогаш проверете дали има медицински проблеми што можат да предизвикаат проблем. Побарајте помош ако имате какви било сомнежи. Оваа мешавина може да се користи во горилник на нафта или да се меша 3% во основа за примена на телото. Спиење помага во мешавина на есенцијално масло. Мешан со најрелаксираните и смирувачки есенцијални масла во природата, мешавината за помагање на спиењето ви помага да најдете повторн сон и слатки соништа. Бидете добри со себе и оставете ја оваа небесна мешавина да работи со холистичка магија на телото, умот и духот. Состојки : лаванда (lavandula angustifolia), лимон (Citrus limonum), Marjoram (Origanum marjorana) и камилица (Anthemis nobilis). Никогаш не користете чисти масла на кожата без да разредувате, никогаш не користете внатрешно, држете се подалеку од деца и очи, секогаш проверете дали има медицински проблеми што можат да предизвикаат проблем. Побарајте помош ако имате какви било сомнежи. Оваа мешавина може да се користи во горилник на нафта или да се меша 3% во основа за примена на телото. Помагање на спиење - мешавина од есенцијално масло мешано со најрелаксираните и смирувачки есенцијални масла во природата, мешавината за помош на спиењето ви помага да најдете повторн сон и слатки соништа. Бидете добри со себе и оставете ја оваа небесна мешавина да работи со холистичка магија на телото, умот и духот. Состојки : лаванда (lavandula angustifolia), лимон (Citrus limonum), Marjoram (Origanum marjorana) и камилица (Anthemis nobilis). Вклучен е само шише од 10 ml во кутија за презентација со вклучен и брошура со инструкции. Никогаш не користете чисти масла на кожата без да разредувате, никогаш не користете внатрешно, држете се подалеку од деца и очи, секогаш проверете дали има медицински проблеми што можат да предизвикаат проблем. Побарајте помош ако имате какви било сомнежи. Важна белешка : дадена информација е само за образовни цели.

За стоката

Слична стока во категоријата

Големина : Висина на стаклото : 6,5 см / 2,5 инчи; Висина на свеќата : 4 см / 1,6 инчи; Дијаметар : 5 см / 2 инчи Кл

Масла за парфеми на Гранд Парфуми, масла за тело и темјан нудат најдобар квалитет на сите миризливи и ма�

Залив на лисја : Ова есенцијално масло е дестилирано со пареа од лисјата и гранките на заливот Неговата �

Карактеристики се чувствуваат заживувачки, смирувачки и ароматични својства на подигнување...

Опис на мирисот : (Крв на змејот) врз основа на природната билка, ова е земјен, машки мирис со навестување

Големина : Висина на стаклото : 6,5 см / 2,5 инчи; Висина на свеќата : 4 см / 1,6 инчи; Дијаметар : 5 см / 2 инчи...

Масла за парфеми на Гранд Парфуми, масла за тело и темјан нудат најдобар квалитет на сите миризливи и ма�

Сет на штетници : Три пакувања врвни есенцијални масла познати по нивните мириси на отворено Нашите есе�

Масла за парфеми на Гранд Парфуми, масла за тело и темјан нудат најдобар квалитет на сите миризливи и ма�

Ботаничко име : Ореганум Вулгаре Можна употреба : кашлица, варење Природни терпени присутни во ова масло

Духовно Масло Квалитетни Состојки Мирисна Долготрајна, Само Надворешна употреба 1 / 2 фл оз (14,7 мл) Стакле

Слатката, цветна арома на полен Бастер ве придружува низ метежот што може да го донесе убавиот пролетен

Исклучителни и карактеристични мириси се создаваат со масла и смоли од цвеќиња, растенија, корени и дрв�

Духовно масло Квалитетни состојки Миризлива Само долготрајна, надворешна употреба Духовно масло...

Големина : Висина на стаклото : 6,5 см / 2,5 инчи; Висина на свеќата : 4 см / 1,6 инчи; Дијаметар : 5 см / 2 инчи Кл

Есенцијално масло од роза гераниум 50мл 100% чисто Ботаничко име : Pelargonium Roseum Ароматичен мирис : Како што п�

16 мл Согорување на масло за употреба во сите видови на горилникот на нафта, потоплите на нафта, мерачите

Направено за да се одржи 52 (515 мл) и 6 (10мл ролна) шишиња со есенцијално масло Лесен и компактен, што го олес

Цинамом камфора Употребата вклучува ароматерапија, нега на телото, занаети, мирис на животната средина.

Сен Germермен Бледо виолетова / бледо виолетова Се тресе заедно како : бледо виолетова (јоргована) Чакра :

Есенцијално масло од морско оревче 50мл 100% чисто Ботаничко име : миристични мириси Опис : Есенцијалното

Масла за парфеми на Гранд Парфуми, масла за тело и темјан нудат најдобар квалитет на сите миризливи и ма�

Масла за парфеми на Гранд Парфуми, масла за тело и темјан нудат најдобар квалитет на сите миризливи и ма�

Мирис : Чувствувајте се мистично и земјен со нашиот состав на парфем од сандалово дрво...

Чиста јапонска цреша цвета масло.Косметичка оценка Можете да го користите ова миризливо масло на дифуз�

Големина : Висина на стаклото : 6,5 см / 2,5 инчи; Висина на свеќата : 4 см / 1,6 инчи; Дијаметар : 5 см / 2 инчи...

Големина : Висина на стаклото : 6,5 см / 2,5 инчи; Висина на свеќата : 4 см / 1,6 инчи; Дијаметар : 5 см / 2 инчи...

Ботаничко име Rosemarinofficinallis Употреба : ароматерапија, сопствена масажа и масла за тело, испарувач, дифузи�

100% чисто не користете на кожата неразвиена Тие можат да се применат тематски еднаш да се разредат со мас

Scroll