Ново
Хпс Сујок Терапија Акупресура Магнети Сет од 10 Секој, Тенок Џими-1 Парче, микропор Лента-1/2 инчи, 5 Прстени Прсти

Хпс Сујок Терапија Акупресура Магнети Сет од 10 Секој, Тенок Џими-1 Парче, микропор Лента-1/2 инчи, 5 Прстени Прсти

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 111.20

Бар магнети(средни) - 10 нос, чакра магнети (Средни) - 10 нос Тенок Џими - 1 не, Микропор Лента - 1 не, Акупресура Сујок Прстени-5 не. Бар Магнети тоа е во форма на бар. Главно се користи во терапија со су-џок на меридијанските точки на рацете на бајол. Северниот И Јужниот Пол се означени со различна боја на магнетот. Таа е фиксирана со лента на меридијанските точки. Магнет За Чакра Магнети Чакра Е кружен, дводелен магнет бидејќи надворешниот магнет има дупка во центарот, што го прави во облик на прстен. Тоа е насликано бело од едната страна и жолто од другата страна. Стандардниот бајол магнет се вклопува во централната дупка на овој прстенест магнет. Овој тип на магнет се користи за тонификација/седација на "јогични" чакри и за класични аку точки кои бараат поголема магнетна моќ од магнетите бајол. Овој магнет може да се користи и за точки на бајол во одредени околности.

За стоката

Слична стока во категоријата

За материјалот : целото тело е направено од силикон, имитирајќи ја кожата на вистинска личност, што овоз�

54 парчиња издолжуваат 18х30мм мокса ролни седум години злато мокса 60 : 1 природен црв дрво моксибуст ролер�

Лепенка За колена мокса моксибустија За цервикален рбет мокса лист зглоб топла моксибусија лепенка лум

Пакет1*држач за горилник мокса Не е вклучен мокса стап одговара за сите стандардни мокса стапчиња, дијам

Ксијаожу Интелигентна Кутија За Моксибустиција Електронска Моксибустиција子子子 Семејни здравствени м

Модел на акупунктура на човечкото тело мериди точка Кинески медицина тело дванаесет бакар Модел на аку�

метал КОМПЛЕТ ЗА МОКСИБУСТИЈА Идеален избор За родители, љубовници и пријатели како здрав подарок...

Пвц Модел на уво за Човечка Анатомија : овој стил е изработен од пвц материјал, со јасно пишување и без из

Домашна декорација Основни работи за домаќинството Декорација на секојдневните потреби Прекрасно зав�

Без чад, без непријатен мирис Секоја ролна е 0,55 " х 1,06 "(14 х 27 мм) пакетот вклучува : 54 Колона За Моксибусиј�

ВИСОК КВАЛИТЕТ : комплетот за акупресура и перница има внатрешна акупресурна точка масажа на високо ела

Лесен за ракување, безбеден и сигурен, издржлив и има долго време на услуга Дијаметар на дупката од 20мм, �

силикон Флексибилно силиконско уво Погоден За демонстрација или вежбање вежбајте употреба од лекари, м

十年陈金艾柱艾条艾灸柱艾草艾灸条盒罐随身灸仪家用正品非无烟 подарок Подарок, сопствена употреба, најдобар избор Зел

Релаксациона Терапија Потпирачот за Глава За Притисок Ја Смирува Потпирачот За Глава На Апана За Прити�

Мени на пет достапни јазици : руски, англиски, германски, француски и италијански Олеснување на болкатау

Пилинзи И Третмани За Тело Придобивките Од Масажерот за Стружење : 1 Опуштете ја кожата 2 Помага во лимфн�

Осмоксибустион перница круг футон задникот седи моксибустион инструмент дезинсекција апарат за возењ�

Вклучени На ДвдА се : Основни Категории На Западна анатомија и болести, со илустрации односот на зангфу �

Одлично за Училишта, болници, визуелни помагала во наставата по физичко здравје Може да се користи во те

Пилинзи И Третмани За Тело Пилинзи и Третмани За Тело Метист Гуаша Камен Виолетова Камен Традиционална

Масажерот за лице од жад камен може да се користи на сите делови од телото, вклучувајќи го лицето, вратот

Пп, бакар Моксибустија : Идеален избор За родители, љубовници и пријатели како здрав подарок...

吕氏真空拔罐器家用抽气式18罐个拔火罐气罐非玻璃拔罐家用礼品装 Производ : нема проблем во квалитетот Апликација : мног

Бакар Контејнер мокса : КУТИЈА за ЛЕКУВАЊЕ ЗА МОКСА Погодна За возрасни или старци користете Бакар Прен�

Scroll